MENÜ

Otomasyon Sistemleri

Otomasyon Nedir?

Fransızca kökenli bir kelime olan ve İngilizcede “Automation” olarak geçen otomasyon başta Montaj ve Üretim gibi tüm sanayi sektörlerinde, işleri kolaylaştırmak, verimliliği ve karlılığı arttırmak ve teknoloji ile birlikte gelişen rekabet ortamına ayak uydurmak amacı ile endüstri, bilim ya da yönetim alanlarındaki iş ve işleyişlerin insan gücü yerine otomatik olarak makineler vasıtası ile yapılmasına denir.”

 

Otomasyon Sistemleri Nedir?

Basit cihazlardan karmaşık ekipmanlara kadar birden çok makinenin ve sistemin bir araya gelerek işleri insan ve makine arasında uygun şekilde paylaştırarak ya da tamamen otomasyon olarak çalışan, maksimum verimliliği, kolaylığı ve hızı sağlayan sistemlere de otomasyon sistemleri adı verilmektedir.

 

Otomasyon Sistemlerinin Avantajları

  • Otonom bir çalışma yapısına sahip oldukları için insan hatası minimuma iner.
  • Hata oranı düşük olduğu için yüksek verimlilikte üretim yapılır.
  • Otomasyon sistemlerle üretim yapıldığında iş kazaları gözle görülür oranda azalır.
  • Uzun vadeli ve sürekli üretimlerde insan gücüne dayalı işleyişe göre üretim daha efektif, verimli ve düşük maliyetle tamamlanır.
  • Aralıksız ve sürekli çalışabilme yeteneğine sahip olduğu için üretim hızı artar.

 

Endüstriyel makine otomasyonu özellikle sanayilerde kullanılan ve sürekli çalışan sistemlerle üretimi düşük maliyetli, hatasız ve kısa sürede yapmaya yarayan otomasyonlar olarak adlandırılmaktadır.

ResaDev Mühendislik bu alanda kendini geliştirmiş uzman kadrosu ile Endüstriyel makine otomasyonu alanında hizmet vermektedir.

Manisa’da faaliyetlerine devam eden ResaDev Mühendislik 18 yıllık sektör tecrübesi ile yerli ve yabancı bir çok firmanın otomasyon sistem taleplerini  başarı ile karşılamıştır.

Sizde hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve Endüstriyel makine otomasyonu ile referanslarımızı incelemek için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Sizlere bilgi vermek ve çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyacağız.